«Іду з дитинства до Тараса»

21.02.2014
З метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка в нашому місті проводиться комплекс культурно-мистецьких та просвітницьких заходів.

З метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка в нашому місті проводиться  комплекс культурно-мистецьких та просвітницьких заходів. Міський етап обласного конкурсу читців-декламаторів «Іду з дитинства до Тараса», який відбувся 20 лютого на базі Свердловського ліцею №1, організований відповідно до плану роботи управління освіти Свердловської міської ради, міського методичного центру освіти.Захід розпочався з літературно-музичної композиції «Тобі, Тарасе», підготовленої учнями ліцею №1. Серед почесних гостей конкурсу – заступник начальника управління освіти Свердловської міської ради

Риженко А.Г.та ігумен Герман.

Вітаючи учасників, Андрій Геннадійович зазначив, що «Тараса Шевченка ми розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в ньому, щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю й моральною чистотою». Зважаючи на те, що 20 лютого Указом Президента України В. Ф. Януковича оголошено в країні днем жалоби, у сценарій заходу були внесені корективи. На початку була оголошена хвилина мовчанняна знак вшанування пам’ятізагиблих співвітчизників.

У конкурсі взяли участь 47 учнів 8-11 класів з 25 навчальних закладів. Серед них – 8 сільських і селищних шкіл, усі освітні заклади міста Червонопартизанська, серед учасників – дев’ятикласниця  Свердловської вечірньої/змінної загальноосвітньої школи. Дівчинка нещодавно приїхала в Україну й української мови ще не знає, тому читала вірш Тараса Григоровича «На панщині пшеницю жала…» у перекладі російською мовою.         Школярі декламували 35 творів поета. Більшість з них – з курсу шкільної програми: «Садок вишневий коло хати», «І виріс я на чужині», «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнєє посланіє», балада «Причинна», поеми «Кавказ», «Катерина», а також маловідомі широкому загалу: «Сестрі», «Коло гаю в чистім полі», «Не завидуй багатому». Ці твори навчають, надихають, відкривають нові світи.

В обласному етапі конкурсу, який відбудеться 9 березня, у день народження поета, у місті Луганську візьмуть участь тільки 2 учасники, які покажуть високу майстерність виконання й сценічної культури.       Конкурс «Іду з дитинства до Тараса»  – не тільки вшанування пам’яті великого сина українського народу, це можливість відкрити нові таланти, на які багате наше рідне місто.

Оргкомітет конкурсу