Звіт по експерименту ЧЗОШ № 1. Співдружність

05.02.2014
Сьогодні перед викладачами вже не стоїть питання: «Чи потрібен школі експеримент?», Тому що в його рамках школа придбала своє «обличчя», знайшла свої власні прийоми і методи роботи, що дозволяють їй стати успішним і затребуваним навчальним закладом.

До цього дня школа йшла довгих п'ять років. Саме стільки часу тривав експеримент регіонального рівня , реалізований педагогічним колективом . Сьогодні перед викладачами вже не стоїть питання : «Чи потрібен школі експеримент ? » , Тому що в його рамках школа придбала своє «обличчя» , знайшла свої власні прийоми і методи роботи , що дозволяють їй стати успішним і затребуваним навчальним закладом. Колектив ЧООШ № 1 однієї зі своїх головних завдань вважає виховання громадянина України .
     І відразу ж виникає питання: « Що означає бути громадянином ? » Якими особистісними якостями необхідно володіти учням ? Як повинен вести себе дитина в соціумі ? На всі ці питання ми спробували відповісти в рамках експерименту регіонального рівня на тему: «Формування громадянських орієнтацій та суспільно - політичних позицій старшокласників у навчально - виховному процесі загальноосвітньої школи невеликого міста ».
     13 грудня в актовому залі школи пройшов звіт педагогів та учнів школи за підсумками експерименту . Почався він з привітання директора школи Селезньової М.В. На цій урочистій церемонії були присутні наші друзі та соціальні партнери : заступник міського голови міста Червонопартизанська Шмальц Т.А. , начальник управління освіти Задороженко Т.Л. , директор методичного центру освіти Черних Л.В. і методисти , делегація середньої загальноосвітньої школи № 23 імені В.А. Шеболдаєва міста Гуково Ростовської області , представники Центру дитячої та юнацької творчості та дитячої бібліотеки , голова товариства « Ташакур » Константинов Н.Ф. , Лебединський С.Г. , директори шкіл та дитячих садків Червонопартизанська . На цьому святі прозвучало виступ керівника експерименту Маслової Т.Н. , яка розповіла про основні етапи реалізації експерименту , а потім заступником директора Бут Ю.П. була презентована книга «Виховання цивільних орієнтацій учнів », видана на підставі досвіду працівників школи. Виступи предметних комісій вчителів показували «родзинки» викладацького досвіду: звучали пісні та вірші , виступали казкові герої , називалися імена учнів , які мають навчальні та творчі досягнення . Особливою увагою глядачів , оплесками був відзначений фільм «Нові горизонти », створений за підсумками роботи фізкультурно - трудовий предметної комісії. Виявляється , про виховання громадянських якостей учнів можна говорити серйозно і з гумором , показуючи наші національні традиції і звичаї. За плідну співпрацю в рамках міжнародного проекту « Співдружність» директор нашої школи Селезньова М.В. і директор школи № 23 Лушкина А.М. були нагороджені почесними грамотами , до речі кажучи , багато учасників та гості свята передали росіянам свої пам'ятні подарунки та сувеніри.

Маслова Т.М. , заступник директора з ВР Червонопартизанської ЗОШ № 1 .